Optimizirajte odnose s dobavljačima kako biste se zaštitili od uskih grla u opskrbi

Kroz EDI usluge podržavamo i poboljšavamo digitalnu transformaciju operativne razmjene dokumenata i podataka.

U središtu ponude je skup funkcija kroz  Web EDI Portala za dobavljače i korištenjem bilo koje ponude, dobavljači imaju koristi od optimalnih digitalnih veza s odgovarajućim ERP

sustavom te su integrirani u njegove poslovne aplikacije. To tvrtkama pruža vrijedne informacije ne samo o njihovim vlastitim zalihama, već i jača njihove odnose s dobavljačima tako da su uvijek u tijeku s bilo kakvim promjenama u opskrbnom lancu.

Budući da se to radi digitalno, automatski i zaštićeno revizijom, ovaj je "opskrbni lanac" mnogo otporniji od tradicionalnih korporativnih komunikacija temeljenih na papiru. Osim toga, smanjuje operativne troškove i povećava profit. A kroz digitalni Web EDI Portal za dobavljače, bolje i brže upravljanje komunikacijom pomaže u otklanjanju uskih grla u opskrbi.


12. srpnja 2022. “Institut für Arbeitsmarkt und Berufsforschung” (IAB) objavio je studiju o tome u kojoj su mjeri prekidi ili poremećaji u mogućnosti opskrbe industrijskih primarnih proizvoda ili materijala utjecali na proizvodnju u Njemačkoj. Međutim, utjecaji ukrajinskog rata nisu uzeti u obzir jer je studija obuhvatila samo kalendarsku godinu 2021. Unatoč tome, 70 posto svih ispitanih tvrtki prijavilo je oštećenja u lancu opskrbe u 2021. Zanimljivo, čini se da veličina tvrtke igra ulogu važnu ulogu. Ako su tvrtke imale više od 250 zaposlenih, njih 80 posto češće je pogađalo neisporuke. Razlog tome je vjerojatno zato što su imali veliku dobavljačku mrežu izravnih i neizravnih dobavljača, što je povećavalo razinu rizika. Stopa neuspjeha za manje tvrtke bila je niža i iznosila je 67 posto. Ovdje se može pretpostaviti da je većina manjih organizacija imala ili vrlo malo dobavljača ili samo jednog dobavljača koji je imao poteškoća u ispunjavanju svojih narudžbi.


Ali kako se riješiti uskih grla u opskrbi?

“Prije svega, važno je razumjeti u kojoj su mjeri trenutne zalihe dovoljne za održavanje proizvodnje. Kako biste omogućili ovaj izračun, trebali biste stvoriti digitalne uvjete u kojima se trenutna razina zaliha uvijek može vidjeti,” objašnjava Fran Karlo Strajher, REDOK .


Nakon što ste to postigli, možete se usredotočiti na upravljanje svojim dobavljačima. Evo, skalabilni Extended (Prošireni) EDI sa svojim Web EDI portalom za dobavljače odmah je dostupan da vam pomogne, i to po niskoj cijeni.” Naš Web EDI portal za dobavljače digitalizira sve veze unutar odnosa s dobavljačima – čak i ako neki od dobavljača rade samo na analognoj osnovi.” To omogućuje tvrtki da vidi trenutni status isporuke svojih narudžbi klikom na gumb”, dodaje: Informacija o tome je li narudžba primljena, pročitana i potvrđena od strane dobavljača odmah je dostupna na računalu: zajedno s pojedinosti o tome kada želi isporučiti i s kojim pružateljem logistike.


Posljednje, ali ne manje važno,Web EDI portal za dobavljače koristi logistiku IoT

za prikaz trenutne lokacije isporuke unutar opskrbnog lanca, tako da ostanete “à Jour”. Sve se to događa potpuno automatski, bez potrebe za ispisom dokumenta. "To je zato što naš Web EDI portal za dobavljače pohranjuje dokumente u e-arhivu na način otporan na revizije koji se mogu dohvatiti u bilo kojem trenutku i lako ih je pronaći!". Tako Fran Karlo Strajher opisuje ovu važnu značajku. Ova značajka također olakšava komunikaciju s vlastima, dobavljačima i kupcima putem mnogih sučelja i protokola.



API i EDI: Pronalaženje najboljeg iz oba svijeta